Liga 1: Echipa lui Adrian Mutu obtine o victorie importanta

Vineri, 04 Mai 2018, ora 19:54
3806 citiri

FC Voluntari, echipa antrenata de Adrian Mutu, a facut un pas important spre salvarea de la retrogradare.

Ilfovenii au castigat in deplasare, scor 3-2, la ACS Poli Timisoara, in etapa a 8-a a play-out-ului Ligii 1.

Daniel Benzar a deschis scorul pentru Voluntari in minutul 7, cu un sut din centrul careului, iar Marinescu a facut 2-0 inainte de pauza din penalti.

Timisoara a ramas in zece oameni din minutul 55, dupa eliminarea lui Alin Seroni, Daniel Benzar a ratat un penalti trei minute mai tarziu, iar banatenii au redus din diferenta prin Artean, in minutul 60, din 11 metri.

Adrian Balan a risipit insa emotiile Voluntariului cu reusita sa din minutul 66, chiar daca Roman a marcat pentru gazde in minutul 75 cu o lovitura de cap.

Dupa acest rezultat, FC Voluntari urca pe locul 3 in play-out, cu 24 de puncte, iar ACS Poli Timisoara este pe locul 7, cu 19 puncte.

C.S.

Plângeri la DNA și ANI împotriva lui Cristian Popescu Piedone. USR îl acuză că și-a angajat ”rudele și pilele” la primărie
USR va depune plângeri la Agenţia Naţională de Integritate şi Direcţia Naţională Anticorupţie împotriva lui Cristian Popescu Piedone şi a caracatiţei cu rude şi pile pe care a...
Ciolacu nu-l lasă pe Robert Negoiță să intre în cursa pentru Capitală: "E candidat la Sectorul 3 și lucrurile așa vor rămâne"
Premierul Marcel Ciolacu a declarat vineri, 19 aprilie, că a discutat cu liderul PNL, Nicolae Ciucă, şi au ajuns la concluzia că Robert Negoiţă este un candidat foarte bun al alianţei PSD -...