Liga 1: FC Brasov se salveaza matematic de la retrogradare

Duminica, 08 Mai 2011, ora 19:57
1660 citiri

FC Brasov s-a salvat matematic de la retrogradare dupa ce a castigat meciul din Regie cu Sportul Studentesc, scor 2-1.

Dupa un debut electrizant de meci, scorul a fost deschis de oaspeti. In minutul 32, Cardoso l-a pacalit pe Popescu si a marcat in fata portii goale.

Peste doar trei minute, gazdele au reusit sa egaleze norocos, cu un sut puternic al lui Cristi Irimia de la 22 de metri, deviat in propria poarta de Ionescu.

La pauza, oaspetii au reusit sa intre in avantaj, Mateiu marcand primul sau gol in Liga 1 in minutul 43, dupa un-doi cu Viveiros.

Dupa acest rezultat, FC Brasov ocupa locul 12, cu 40 de puncte si e salvata matemeic, in timp ce Sportul ramane ultima, cu 20 de puncte.

C.M.

Nelu Tătaru, fostul ministru al Sănătății, și-a depus candidatura la șefia unui consiliu județean din Moldova
Filiala Vaslui a PNL și-au adus tot efectivul la Biroul Electoral Județean (BEJ) Vaslui, pentru depunerea oficială a candidaturii lui Nelu Tătaru la conducerea Consiliului Județean Vaslui....
Surpriză la o primărie din România. Doi soți candidează unul împotriva celuilalt: ”N-am crezut că poate să aibă atâta nebunie”
O situație cu totul atipică a apărut în cursa electorală pentru primăria Gogoșu din Mehedinți. Actualul primar candidează pentru un nou mandat, însă are un rival la care nu se aștepta....