Liga 1: FC Brasov se salveaza matematic de la retrogradare

Duminica, 08 Mai 2011, ora 19:57
1660 citiri

FC Brasov s-a salvat matematic de la retrogradare dupa ce a castigat meciul din Regie cu Sportul Studentesc, scor 2-1.

Dupa un debut electrizant de meci, scorul a fost deschis de oaspeti. In minutul 32, Cardoso l-a pacalit pe Popescu si a marcat in fata portii goale.

Peste doar trei minute, gazdele au reusit sa egaleze norocos, cu un sut puternic al lui Cristi Irimia de la 22 de metri, deviat in propria poarta de Ionescu.

La pauza, oaspetii au reusit sa intre in avantaj, Mateiu marcand primul sau gol in Liga 1 in minutul 43, dupa un-doi cu Viveiros.

Dupa acest rezultat, FC Brasov ocupa locul 12, cu 40 de puncte si e salvata matemeic, in timp ce Sportul ramane ultima, cu 20 de puncte.

C.M.

Intrarea în Schengen pune sub lupă corupția din România: “Iar ne-a prins ninsoarea nepregătiți”
România intră în spațiul Schengen doar pe cale maritimă și aeriană, la finalul lunii martie 2024. Aderarea va stimula turismul și comerțul și va consolida piața internă. Pe de altă...
„Ne mai gândim”. Nicolae Ciucă s-ar vedea în turul doi la prezidențiale cu Marcel Ciolacu, dacă coaliția nu va avea candidat comun
Discuţiile despre candidaţii la alegerile prezidenţiale vor avea loc, între PNL şi PSD, după alegerile din data de 9 iunie, declara liderul liberal Nicolae Ciucă. Ciucă admite că, dacă...