Liga 1: Infrangere usturatoare pentru Viitorul lui Hagi

Vineri, 08 Februarie 2019, ora 21:55
7599 citiri

Viitorul Constanta a pierdut un nou meci in Liga 1, scor 0-3, pe terenul Astrei Giurgiu, in etapa a 23-a.

Gazdele au deschis scorul in minutul 28, cu un sut de la distanta a lui Begoe, iar in minutul 43 echilibrul s-a rupt de ce fundasul lui Hagi, Kuipers, a vazut cartonasul rosu.

Repriza a doua i-a apartinut lui Denis alibec, care a marcat de doua ori, in minutele 51 si 65.

Viitorul lui Hagi a ajuns asadar la al saselea meci la rand fara victorie in Liga 1.

De asemenea, echipa Regelui are cinci meciuri la rand fara gol marcat.

Dupa acest rezultat, Astra urca pe locul 4 in Liga 1, cu 35 de puncte, iar Viitorul coboara pe 5, cu 34 de puncte.

20:00 FCSB - Hermannstadt

Cum exploatează Piedone strategia „omului din popor”. Politolog: ”Dejunul cu muncitori este de manual”
Primarul de la Sectorul 5, Cristian Popescu Piedone, este cotat cel mai bine în majoritatea sondajelor de opinie pentru a câștiga Primăria Capitalei. El este văzut adesea „pe teren”,...
România a depășit 1.091 km de autostradă şi drum expres în circulaţie. Anunțul ministrului Transporturilor despre viitoarele proiecte
Ministrul Transporturilor, Sorin Grindeanu, a anunțat joi, 28 martie, că sunt implementate - proiectare şi execuţie contracte pentru construirea a încă 729 km de drum de mare viteză....