Liga 1: Infrangere usturatoare pentru Viitorul lui Hagi

Vineri, 08 Februarie 2019, ora 21:55
7599 citiri

Viitorul Constanta a pierdut un nou meci in Liga 1, scor 0-3, pe terenul Astrei Giurgiu, in etapa a 23-a.

Gazdele au deschis scorul in minutul 28, cu un sut de la distanta a lui Begoe, iar in minutul 43 echilibrul s-a rupt de ce fundasul lui Hagi, Kuipers, a vazut cartonasul rosu.

Repriza a doua i-a apartinut lui Denis alibec, care a marcat de doua ori, in minutele 51 si 65.

Viitorul lui Hagi a ajuns asadar la al saselea meci la rand fara victorie in Liga 1.

De asemenea, echipa Regelui are cinci meciuri la rand fara gol marcat.

Dupa acest rezultat, Astra urca pe locul 4 in Liga 1, cu 35 de puncte, iar Viitorul coboara pe 5, cu 34 de puncte.

20:00 FCSB - Hermannstadt

PNL ar putea avea propriul candidat în cursa pentru Primăria Capitalei. Cum s-a ajuns la această concluzie
Eventualitatea retragerii lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Bucureşti ar complica lucrurile pentru cei din Alianța PSD-PNL. Nicolae Ciucă, preşedintele PNL, a afirmat, joi...
Primar bătăuș, susținut în continuare de PNL după ce a fost filmat cum agresa un cetățean. ”A fost sub imperiul unei mari emoții” VIDEO
Cazul primarului din comuna Spermezeu, cercetat penal după ce a agresat fizic un cetăţean, în luna februarie, va fi discutat în forurile de conducere ale PNL Bistriţa-Năsăud, a declarat...