Liga 1: Remiza spectaculoasa intre CFR Cluj si Gaz Metan Medias. Culio a ratat un penalti la ultima faza

Sambata, 08 Decembrie 2018, ora 21:54
4927 citiri

CFR Cluj a terminat la egalitate pe teren propriu, scor 2-2, cu Gaz Metan Medias, in etapa a 19-a din Liga 1.

Mediesenii au deschis scorul surprinzator inca din minutul 12, cand Elly Fernandes a profitat de o minge scapata de Arlauskis si a punctat fara emotii.

Din minutul 31 s-a facut 2-0, dupa un sut din marginea careului trimis de bulgarul Ivanov.

CFR Cluj a redus din diferenta cu doua minute inainte de pauza, cand Omrani a marcat superb la prima atingere de balon.

Din minutul 64, mediesenii au ramas in zece oameni, Robert Trif fiind eliminat, iar CFR a reusit sa egaleze in minutul 87, prin Omrani.

In ultimul minut al prelungirilor, CFR Cluj a primit un penalti foarte usor acordat, insa Culio a sutat in bara de la 11 metri!

Mai mult, CFR Cluj i-a pierdut in acest meci si pe Ciprian Deac, George Tucudean si Moutinho, toti trei accidentati.

Dupa acest rezultat, CFR Cluj ramane pe primul loc, cu 40 de puncte, dar FCSB se poate apropia la trei puncte, daca va invinge duminica Viitorul. Gaz Metan Medias se afla pe locul 5, cu 28 de puncte.

C.S.

A crescut cifra de afaceri din industrie în România. Ultimele date INS privind piața internă și externă
Conform datelor anunțate la 17 aprilie de INS, pentru februarie 2024, cifra de afaceri din industrie (piaţa internă şi piaţa externă), a crescut față de luna ianuarie cu 11,7%, și cu 8,2%...
Final în scandalul din PMP, după 2 ani. Cine rămâne la conducerea partidului
Partidul Mişcarea Populară (PMP) a anunţat că, în cursul zilei de miercuri, Curtea de Apel Bucureşti a respins recursurile formulate de Cristian Diaconescu şi, prin urmare, ”a fost validat...