Liga 1: Rezultat surpriza in ultimul meci al etapei a 8-a. Vezi clasamentul

Luni, 24 August 2015, ora 22:55
9928 citiri

Luni seara s-a disputat ultimul joc din cadrul etapei cu numarul 8 a Ligii 1.

Concordia Chiajna a obtinut cea de-a doua victorie din acest sezon in fata celor de la CFR Cluj, scor 2-1.

Ambele goluri ale ilfovenilor au fost marcate de Marian Cristescu, in minutele 20 si 88, ultimul inscris la patru minute distanta dupa ce a ratat un penalti.

Pentru oaspeti, care din minutul 77 au jucat in inferioritate numerica dupa eliminarea lui Tanc, a punctat Belek in minutul 75.

Pana acum, in aceasta etapa s-au mai inregistrat urmatoarele rezultate: ASA Targu Mures - FC Voluntari 2-1, Viitorul - ACS Poli Timisoara 4-0, FC Botosani - Pandurii 0-2, Dinamo - Petrolul 2-0, CS "U" Craiova - Steaua 1-2 si Astra - CSMS Iasi 4-1.

14. Petrolul - 1p (*)

(*) - echipe penalizate cu cate 6 puncte.

Etapa a 9-a se va disputa in weekendul ce urmeaza.

Cum exploatează Piedone strategia „omului din popor”. Politolog: ”Dejunul cu muncitori este de manual”
Primarul de la Sectorul 5, Cristian Popescu Piedone, este cotat cel mai bine în majoritatea sondajelor de opinie pentru a câștiga Primăria Capitalei. El este văzut adesea „pe teren”,...
România a depășit 1.091 km de autostradă şi drum expres în circulaţie. Anunțul ministrului Transporturilor despre viitoarele proiecte
Ministrul Transporturilor, Sorin Grindeanu, a anunțat joi, 28 martie, că sunt implementate - proiectare şi execuţie contracte pentru construirea a încă 729 km de drum de mare viteză....
#clasament Liga 1, #rezultate meciuri etapa 8, #LIVE meciuri etapa 8, #LIVE meciuri Liga 1 , #meciuri