Mircea Rednic, pe cai mari in Liga 1

Duminica, 08 Aprilie 2012, ora 18:50
2869 citiri

Astra Ploiesti a castigat, scor 2-0, intalnirea disputata duminica, pe teren propriu, cu Pandurii Targu Jiu, in etapa a 25-a a Ligii 1.

Un nou rezultat bun inregistrat de ploiesteni in Liga 1, dupa ce saptamana trecuta s-au intors cu un punct de la Gaz Metan Medias.

La al doilea meci cu Mircea Rednic pe banca tehnica, Astra a parut o echipa legata, chiar daca se afla la al patrulea antrenor din acest sezon, si a castigat meritat intalnirea cu gorjenii.

Golurile partidei au fost inscrise de Gaman, in minutul 29, cu un sut de la marginea careului, si Patrascu, in minutul 58, cu un sut plasat din centrul careului.

In urma acestei victorii, Astra urca pe locul 9 in clasamentul Ligii 1, cu 32 de puncte, in timp ce Pandurii ramane pe locul 8, cu 36 de puncte.

Astra: Lung - Barboianu, Gaman, Oprsal, Moraes - Patrascu - Amorim, Bajenaru (Patrascu '39), Stan (Seto '82) - Rusu (Budescu '56), Fatai.

Antrenor: Mircea Rednic.

Pandurii: Mingote - Ungursan, Viera, Rada, Cristea - Nistor (Grigoras jr. '62), Voiculet, Maxim (Neagu '67) - Ibeh, Lemnaru (Brata '46), Batin.

Antrenor: Petre Grigoras.

Arbitru: Radu Petrescu.

Fenomene fără precedent în istoria alegerilor. Politolog: „Vom vedea niște scoruri foarte interesante"
Se anunță o prezență-record la alegerile europarlamentare, programate pentru 9 iunie 2024. Fenomenul a fost explicat de către politologul Andrei Țăranu, într-un interviu pentru Ziare.com....
Cine câștigă din separarea candidaților PSD-PNL la Capitală: ”Se vor faulta unul pe altul”. Scenarii noi pentru prezidențiale
Sociologul Alfred Bulai, șeful departamentului de Sociologie din cadrul SNSPA, a fost invitatul rubricii „Cu fața la alegători”. Acesta a vorbit despre cele mai importante subiecte de pe...
#Astra victorie Pandurii, #Mircea Rednic Astra, #Astra Pandurii etapa 25 , #meciuri