Liga 1: Steaua invinge CSU Craiova dupa un meci spectaculos

Sambata, 02 August 2014, ora 22:50
13623 citiri

Steaua a castigat fara probleme meciul cu CSU Craiova, din etapa a doua a Ligii 1, cu scorul 3-1.

Cu o echipa de start in care nu s-au regasit nume precum Tanase, Chipciu sau Keseru, Steaua a inceput ca din tun meciul disputat in Ghencea fara spectatori.

Adi Popa a fructificat excelent o greseala a lui Nuno Rocha si a facut 1-0 dupa doar trei minute, cu un sut puternic la care Brac nu a putut interveni.

Oltenii au avut si ei o sansa mare in prima repriza, in minutul 9, cand Parvulescu a scos de pe linie o minge pe care scria gol. Oltenii au cerut gol, insa reluarile au demonstrat ca mingea nu a intrat cu intreaga circumferinta in plasa.

Steaua a continuat sa domine, a avut o posesie covarsitoare, insa Brac a intervenit bine in fata lui Iancu si Latovlevici.

Portarul sarb nu a mai putut face nimic in minutul 34, cand Sanmartean a inscris superb din lovitura libera de la 22 de metri, cu un sut ce a trimis mingea sub bara.

Trupa lui Galca a continuat sa domine si in partea secunda, dar sutul lui Parvulescu din minutul 61 s-a dus milimetric pe langa poarta.

CSU a riscat mai mult pe final de meci si a avut o noua sansa de a marca in minutul 71, cand Arlauskis a scos din vinclu un sut bun al lui Ferfelea.

Finalul meciului a avut-o pe Steaua in ofensiva, iar scorul a fost majorat in prelungiri de Varela, care a reluat in plasa o centrare perfecta a lui Sanmartean.

Totusi, oltenii au punctat si ei o data, cu cateva secunde inainte de final, prin pustiul Ivan, care l-a invins pe Arlauskis cu un sut la coltul lung.

Dupa doua runde, Steaua are sase puncte, in timp ce CSU Craiova ramane cu unul singur.

STEAUA - CSU Craiova 3-1

90+4 - Final de meci!

90+3 - GOL CSU Craiova! Ivan inscrie cu un sut la coltul lung dupa o eroare a lui Rapa.

90+3 - GOL STEAUA! Varela inscrie din fata portii dupa o centrare perfecta a lui Sanmartean.

90 - Trei minute suplimentare.

89 - Contraatac pentru oaspeti, dar Curelea reia cu capul peste poarta din sapte metri.

88 - Final linistit de meci in Ghencea, cu Steaua la timona.

84 - Schimbare CSU: Herghelegiu intra in locul lui Baluta.

82 - Schimbare CSU: Ivan intra in locul lui Rocha.

81 - Ce ocazie!!! Tanase primeste bine in centrul careului, dar sutul sau e respins de Brac!

81 - Arlauskis vede cartonasul galben pentru trageri de timp.

80 - Baluta vede cartonasul galben.

78 - Tanase trage in zid din lovitura libera de la 18 metri.

77 - Kay vede cartonasul galben pentru un fault la marginea careului.

74 - Schimbare Steaua: Keseru intra in locul lui Iancu.

71 - Ce ocazie!!! Arlauskis scoate din vinclu un sut pe care scria gol trimis de Ferfelea din lovitura libera.

70 - Prepelita vede cartonasul galben.

69 - Schimbare Steaua: Chipciu intra in locul lui Stanciu.

68 - Arlauskis are o iesire nervoasa la adresa unui tusier care a acordat corner pentru CSU.

65 - Stanciu trage pe langa poarta de la 25 de metri.

63 - Schimbare Steaua: Tanase intra in locul lui Parvulescu.

61 - Ce ocazie!!! Contraatac fulgerator al Stelei, Parvulescu trage spectaculos din prima, mingea trece milimetric pe langa bara!

60 - Schimbare CSU: Neacsa intra in locul lui Bancu.

57 - Bancu trage peste poarta din 16 metri.

55 - Steaua domina si startul partii secunde, oltenii nu au vlaga.

52 - Popa are sansa unui contraatac, dar este deposedat.

49 - Iancu trage peste poarta din lovitura libera de la 30 de metri.

46 - Se reia jocul!

45 - Pauza!

45 - Rapa vede cartonasul galben pentru un fault la marginea careului.

43 - Stanciu patrunde periculos in careu, dar isi prelungeste prea mult mingea.

40 - Bancu vede cartonasul galben.

38 - Ce ocazie!!! Iancu trage bine lovitura libera de la 30 de metri, lateral dreapta, insa Brac scoate!

34 - GOL STEAUA! Sanmartean inscrie cu un sut fabulos din lovitura libera de la 22 de metri, ce trimite mingea sub bara!

32 - Ferfelea suteaza mult peste poarta de la 28 de metri.

30 - Frasinescu trage puternic de la 30 de metri, imngea e deviata in corner.

26 - Ocazie mare pentru Steaua! Latovlevici trage puternic de la 30 de metri, mingea e deviata de Kay, insa Brac scoate cu un ultim efort.

25 - Actiune frumoasa de atac a Stelei, cu pase din prima, dar sutul lui Stanciu e deviat in corner.

22 - Baluta trage cu efect, Arlauskis retine.

20 - Prepelita suteaza mult peste poarta de la 30 de metri.

19 - Latovlevici are un conflict cu Baluta dupa o intrare dura.

16 - Nuno Rocha trage slab din 14 metri in bratele lui Arlauskis.

14 - Iancu bate o lovitura libera de la 30 de metri, Varela nu reuseste sa trimita spre poarta.

12 - Stanciu se descurca bine in marginea careului, insa sutul sau e deviat in corner.

10 - Ce ocazie!!! Iancu ramane singur cu portarul, dar Brac respinge sutul sau din sase metri.

9 - Ce ocazie!!! Corner pentru oaspeti, apararea Stelei e derutata, Arlauskis e batut, insa Parvulescu respinge de pe linie.

6 - Pasa in partea stanga pentru Parvulescu, dar acesta nu ajunge la minge si Steaua iroseste un atac promitator.

3 - GOL STEAUA! Adi Popa recupereaza o minge la 30 de metri de poarta adversa, dribleaza doi jucatori si trage cu sete pe centrul portii din 12 metri!

2 - CSU Craiova pleaca pe contraatac, dar Varela intervine bine in fata lui Curelea.

1 - Fluier de start!

Info: Meciul incepe la ora 21:00 si este televizat de Look TV.

STEAUA: Arlauskis - Rapa, Szukala, Varela, Latovlevici - Prepelita, Sanmartean - Ad. Popa, Stanciu, Parvulescu - Iancu.

Rezerve: Cojocaru, Chipciu, Tanase, Neagu, Keseru, Aldea, Valceanu

CSU Craiova: Brac - Achim, Frasinescu, Kay, Vatajelu - Madson, Rocha - Baluta, Ferfelea, Bancu - Curelea

Rezerve: Straton, Acka, Velcovici, Neacsa, Ivan, Herghelegiu, Dananae

In prima etapa, Steaua a invins Rapid, iar CSU Craiova a remizat cu Pandurii Targu Jiu.

Partida se disputa in Ghencea, fara spectatori.

CSU Craiova nu va putea conta in aceasta partida pe Mateiu si Plesan, ambii accidentati.

Gabriela Firea, acuzată că joacă ”la două capete”. Candidat AUR: ”Nu se decide dacă îşi doreşte să fie primar sau europarlamentar”
Mihai Enache, candidatul AUR la Primăria Capitalei, îi cere Gabrielei Firea să oprească jocul politic "la două capete" şi să se retragă de pe lista PSD - PNL pentru alegerile...
Mai mult de jumătate dintre români votează la europarlamentare cu partidul preferat la primărie. Ce procente ar putea obține partidele SONDAJ
PSD este creditat cu 28,4% din intenţiile de vot la alegerile pentru consiliile locale, PNL cu 26,7%, AUR cu 14,4%, conform unui sondaj realizat de INSCOP la comanda News.ro, în luna aprilie,...
#Steaua CSU Craiova, #Steaua CSU Craiova Live, #Steaua CSU Craiova direct, #televizare Steaua CSU Craiova, #Steaua CSU Craiova pe net , #meciuri