Dinamo a umilit-o pe Rapid in Giulesti

Sambata, 27 Septembrie 2014, ora 22:50
5456 citiri

Dinamo a castigat cu 3-0 intalnirea disputata sambata seara in Giulesti cu Rapid, contand pentru etapa a 9-a a Ligii 1.

Nici bine n-a inceput partida din Giuleste ca oaspetii au si ramas in inferioritate numerica, in minutul 6. Tanarul fundas Nedelcearu a gresit copilareste si a faultat in postura de ultim aparator.

Totusi, "cainii" au fost cei care au deschis scorul si care au jucat mai bine. Rotariu a executat bine un corner, iar Cordos a pus capul pentru 0-1 in minutul 38.

Si tot "ros-albii" au marcat si in partea secunda. Alexe a punctat in minutul 83 pentru 2-0, cu un sut la coltul lung, dupa o pasa a lui Gavrila, iar Barboianu a transformat un penalti in prelungiri, obtinut de Grecu.

La finalul partidei, suporterii Rapidului i-au cerut demisia antrenorului Ionel Ganea.

Cu aceasta victorie, Dinamo a ajuns la 18 puncte si se afla la doar 3 puncte de prima clasata, marea rivala Steaua, care are insa un meci mai putin disputat.

De partea cealalta, giulestenii raman cu 8 puncte pe locul 12 al clasamnetului Ligii 1.

Cătălin Cîrstoiu: „Expunerea asta mi-a făcut foarte mult rău. Nu mi se pare normal ca la grădiniţă copilul să fie fotografiat. M-am considerat hărţuit” VIDEO
Cătălin Cîrstoiu, candidatul PSD-PNL la Primăria Capitalei a afirmat că expunerea din ultima perioadă i-a făcut foarte mult rău în viaţa personală, subliniind că nu i se pare normal ca...
”Nu am ce să-mi reproșez. Mandatul rămâne pe masa coaliției”. Cîrstoiu a făcut declarații în faţa Spitalului Universitar. Explicaţii privind acuzaţiile de incompatibilitate