Echipa lui Hagi ramane neinvinsa in Liga 1

Luni, 30 Iulie 2012, ora 20:21
2027 citiri

Echipa lui Gica Hagi, Viitorul Constanta, se intoarce cu un punct de la Concordia Chiajna, scor 1-1.

Primul gol al partidei disputate luni in etapa a doua a Ligii 1 a fost marcat de tanarul Iancu, in minutul 30, cu un sut din 10 metri, venit dupa o centrare a lui Chitu, respinsa gresit de Ghionea.

Egalarea gazdelor a venit in repriza a doua, mai exact in minutul 54, cand Wellington a profitat de o imprecizie a lui Vatca.

Concordia acumuleaza primul punct din acest sezon, in timp ce Viitorul lui Hagi ajunge la doua puncte stranse din doua meciuri.

Concordia Chiajna: Lepmets - Belu, Ghionea, Belica, Maxim - Popa, Paraschiv (Ispir '85), Purece, Rocha (Serendiuc '68) - Wellington, Simion (Popovici '52).

Antrenor: Ilie Stan.

Viitorul Constanta: Vatca - Larie, Mladen, Bejan, Lazar (Onicas '45) - Turcu, Benzar, Carstocea (Herea '89) - Cristea, Chitu, Iancu (Rusu '77).

Antrenor: Catalin Anghel.

Arbitru: Cristi Balaj.

Moartea unui om politic - pomenirea și lecțiile acesteia. Partea I: de ce trebuie să (ne) criticăm liderii?
Acum la mine e noapte târziu, dar calendaristic ziua de 27 martie a început deja. Când domniile voastre (sau majoritatea) veți citi acest articol (în două părți), peste cea de-a 29-a zi a...
Intrarea în Schengen pune sub lupă corupția din România: “Iar ne-a prins ninsoarea nepregătiți”
România intră în spațiul Schengen doar pe cale maritimă și aeriană, la finalul lunii martie 2024. Aderarea va stimula turismul și comerțul și va consolida piața internă. Pe de altă...