Egal spectaculos intre Gaz Metan Medias si Viitorul

Miercuri, 05 Decembrie 2018, ora 19:23
3105 citiri

Gaz Metan Medias si Viitorul au terminat la egalitate, scor 2-2, partida jucata miercuri seara in etapa cu numarul 18 a Ligii 1.

Scorul a fost deschis in minutul 25, atunci cand Luchin a inscris un autogol demn de cascadorii rasului.

Bucuria gazdelor a durat insa doar 6 minute, pentru ca Dragus a restabilit egalitate cu o reluare din apropiere, dupa o actiune buna a lui Vodut.

Pana la pauza nu s-a mai marcat, insa Gaz Metan Medias a intrat la cabine in inferioritate numerica, dupa ce Marius Constatin a fost eliminat usor pentru ca l-a lovit cu cotul pe Lucin.

Viitorul a preluat conducerea in minutul 74, cand Houri, intrat pe teren cu doar 5 minute inainte, l-a invins pe Plesca cu un sut din interiorul careului.

Gazul insa nu s-a predat si a restabilit egalitate in minutul 89, prin nou-intratul Yazalde.

In urma acestui rezultat, Viitorul ramane pe locul 3 in clasamentul Ligii 1, cu 33 de puncte, in timp ce Gaz Metan Medias ocupa pozitia a 5-a, cu 27 de puncte.

GAZ METAN MEDIAS: Plesca - Cretu, Dialo, Constantin, Busu - Cristea, Aurelio - Romeo, Olaru, Fernandes - Fortes.

Antrenor: Mihai Teja.

VIITORUL: Cojocaru - Lima, Luchin, Ghita, de Nooijer - Artean, Baluta, Vina - Hagi, Vodut, Dragus.

Antrenor: Gheorghe Hagi.

Arbitru: Catalin Popa.

„Ne mai gândim”. Nicolae Ciucă s-ar vedea în turul doi la prezidențiale cu Marcel Ciolacu, dacă coaliția nu va avea candidat comun
Discuţiile despre candidaţii la alegerile prezidenţiale vor avea loc, între PNL şi PSD, după alegerile din data de 9 iunie, declara liderul liberal Nicolae Ciucă. Ciucă admite că, dacă...
Cum exploatează Piedone strategia „omului din popor”. Politolog: ”Dejunul cu muncitori este de manual”
Primarul de la Sectorul 5, Cristian Popescu Piedone, este cotat cel mai bine în majoritatea sondajelor de opinie pentru a câștiga Primăria Capitalei. El este văzut adesea „pe teren”,...