FC Vaslui s-a distrat cu Petrolul in Liga 1

Sambata, 28 Iulie 2012, ora 23:25
2403 citiri

FC Vaslui a castigat clar, scor 3-0, partida disputata sambata seara, pe teren propriu, cu Petrolul Ploiesit, in etapa a doua a Ligii 1.

Veniti la Vaslui cu un moral foarte ridicat, dupa acel 5-0 din prima runda cu Ceahlaul, ploiestenii au fost readusi cu picioarele pe pamant de o trupa a lui Sumudica foarte bine asezata in teren, chiar si fara Wesley.

Primul gol al partidei a fost marcat de Sanmartean. In minutul 21, acesta a transformat superb o lovitura libera de la aproape 30 de metri.

A urmat apoi un cartonas rosu primit de Adrian Cristea, pentru o lovitura in figura aplicata unui adversar, iar meciul s-a rupt definitiv.

Sburlea, in minutul 70, cu o executie superba cu calcaiul si Niculae, in minutul 84, cu un sut la coltul lung au stabilit scorul final al partidei.

FC Vaslui: Coman - Milanov, Varela, Charalambous, Salageanu - Antal (Caue '65), N'Doye, Stanciu, Sanmartean (Sziga '75) - Sburlea, Niculae (Buhaescu '89).

Antrenor: Marius Sumudica.

Petrolul: Bornescu - Alcenat, Yamissi, Szukala, Guilherme - Boudjemaa, Mustivar (Cristescu '58), Cristea, Marinescu - Grozav (Oprita '58), Hamza (Bokila '65).

Antrenor: Mircea Rednic.

Arbitru: Sebastian Cojocaru.

Cum încearcă PSD să negocieze retragerea lui Piedone și care este prețul primarului de la Sectorul 5
După ce liderii coaliției PSD-PNL au luat decizia de a-l retrage pe candidatul comun Cătălin Cîrstoiu și de a merge cu candidați separați, în persoana Gabrielei Firea și a lui Sebastian...
George Simion a devenit tată. Ce mesaj i-a transmis soției liderul AUR
La mai puțin de un an de la căsătorie, liderul Partidului AUR, George Simion, și soția sa, Ilinca, au devenit părinți. Primul copil al cuplului este un băiat, iar tatăl a ținut să-i...