Business Focus: Antreprenoriatul: Profesie vs Vocație

Hagi rupe norii in Liga 1

Duminica, 30 Noiembrie 2014, ora 18:20
3596 citiri

Viitorul lui Gica Hagi a obtinut duminica o noua victorie importanta in Liga 1.

Trupa pregatita de "Rege" s-a impus cu 3-1 pe terenul celor de la FC Brasov, la capatul unei partide care a inceput cu o intarziere de o ora, din cauza zapezii.

Golurile Viitorului au fost marcate de Mitrita, in minutul 25, cu un sut bun la coltul scurt, Bonilla, in minutul 45, in urma unui contraatac, si Mitrea, in prelungiri, dintr-o lovitura de la 11 metri.

Reusita gazdelor a venit in minutul 32 si i-a apartinut lui Aganovici, cu un sut de la 15 metri.

In urma acestui succes, FC Viitorul a depasit-o pe Brasov in clasament si ocupa locul 9, cu 21 de puncte.

Pentru Viitorul a fost cel de-al 7-lea meci consecutiv fara infrangere in campionat (4 victorii si 3 egaluri).

Ce n-a văzut CTP în 34 de ani de alegeri libere: ”Doar Ceaușescu îl poate egala pe Ciociu. Ca pe o turmă de mancurți...”
Retragerea lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Capitalei a fost comentată acid de jurnalistul Cristian Tudor Popescu, care i-a criticat dur pe președinții PSD și PNL, Marcel...
Candidatul USR la Primăria Sectorului 5 a depus o plângere la DIICOT împotriva lui Cristian Popescu Piedone
Avocatul şi liderul consilierilor USR din Sectorul 5, Alexandru Dimitriu, a depus joi dimineaţă, 25 aprilie, o plângere la DIICOT împotriva primarului Cristian Popescu Piedone şi ”a...