Inca o echipa a retrogradat din Liga 1

Duminica, 13 Mai 2012, ora 18:55
2555 citiri

Sportul Studentesc a retrogradat duminica din Liga 1, dupa ce Petrolul a castigat, scor 4-0, intalnirea jucata pe teren propriu cu Gaz Metan Medias, in etapa a 32-a a Ligii 1.

In urma acestei victorii a ploiestenilor, studentii nu mai au nicio sansa de a se salva de la retrogradarea in Liga a 2-a.

Clasamentul la retrogradare:

13. Astra - 38 puncte (31 jocuri)

14. Gaz Metan - 38 puncte (31 jocuri)

-------------------------

15. Targu Mures - 32 puncte (32 jocuri)

16. Vointa Sibiu - 29 puncte (32 jocuri)

17. Sportul - 27 puncte (31 jocuri)

18. Mioveni - 12 puncte (32 jocuri)

Golurile intalnirii de la Ploiesti au fost marcate de Vukadinovici (minutul 12 - autogol), Oprita (minutul 17), Hamza (minutul 37) si Mustivar (minutul 79).

Cu cele trei puncte obtinute duminica, Petrolul a ajuns la 39 de puncte si s-a salvat de la retrogradare.

Pana in acest moment, au retrogradat deja din Liga 1: Vointa Sibiu, Sportul Studentesc si CS Mioveni.

Ciolacu susține că nu există riscul ruperii coaliției: ”Ce voiaţi? Să stau la televizor să spun: "m-am gândit eu că e mai bun Piedone"?”
Marcel Ciolacu nu crede că decizia privind candidaturile separate la Primăria generală a Capitalei va afecta în vreun fel coaliția formată din PSD şi PNL. El susţine că membrii alianţei...
#Sportul retrogradat Liga 1, #Petrolul batut Gaz Metan, #Petrolul castigat Gaz Metan , #meciuri