Liga 1: ACS Poli Timisoara pierde la scor dupa un meci foarte spectaculos

Luni, 16 Octombrie 2017, ora 19:51
4391 citiri

ACS Poli Timisoara a fost invinsa de Concordia Chiajna, scor 0-3, intr-un meci din etapa a 14-a a Ligii 1.

Confruntarea de pe Bega a fost foarte spectaculoasa, cu o multime de ocazii la ambele porti.

Ilfovenii au deschis scorul dupa 29 de minute, cand Bumba s-a descurcat excelent in careu si a punctat cu un sut plasat.

Timisoara s-a aruncat in atac, a urmat un joc pe contre, iar spectacolul a fost la inaltime.

Banatenii au ratat cinci sanse mari de gol, Chiajna a avut un gol anulat complet eronat, iar scorul s-a majorat abia in minutul 76, cand Bumba a facut dubla cu un sut langa bara.

S-a facut 3-0 in minutul 80, cand Batin a punctat si el pe contraatac.

Pentru Concordia Chiajna, aceasta a fost a patra victorie la rand de la venirea antrenorului Ion Moldovan.

Dupa acest rezultat, Chiajna urca pe locul 9, cu 17 puncte, in timp ce Timisoara este pe locul 7, cu 18 puncte.

Etapa urmatoare, Chiajna va primi vizita lui CSU Craiova, iar Timisoara va intalni in deplasare FCSB.

C.S.

„Ne mai gândim”. Nicolae Ciucă s-ar vedea în turul doi la prezidențiale cu Marcel Ciolacu, dacă coaliția nu va avea candidat comun
Discuţiile despre candidaţii la alegerile prezidenţiale vor avea loc, între PNL şi PSD, după alegerile din data de 9 iunie, declara liderul liberal Nicolae Ciucă. Ciucă admite că, dacă...
Cum exploatează Piedone strategia „omului din popor”. Politolog: ”Dejunul cu muncitori este de manual”
Primarul de la Sectorul 5, Cristian Popescu Piedone, este cotat cel mai bine în majoritatea sondajelor de opinie pentru a câștiga Primăria Capitalei. El este văzut adesea „pe teren”,...