Liga 1: Astra nu-si revine dupa condamnarea miliardarului Ioan Niculae

Joi, 09 Aprilie 2015, ora 21:11
2318 citiri

Astra Giurgiu ramane fara victorie dupa ce Ioan Niculae a ajuns in spatele gratiilor. Giurgiuvenii au terminat la egalitate, scor 1-1, cu Pandurii, in etapa a 25-a din Liga 1.

Gorjenii au deschis scorul in minutul 69, dupa lovitura de cap a lui Andrei Cordos, dar nu au reusit sa gestioneze avantajul.

Astfel, Takayuki a egalat in minutul 87 cu un sut din afara careului, fara sansa pentru portarul advers.

Dupa acest rezultat, Astra ocupa loul 5 in Liga 1, cu 40 de puncte, in timp ce Pandurii se afla pe 10, cu 29 de puncte.

Etapa urmatoare, Astra va primi vizita Stelei, in timp ce Pandurii se deplaseaza la Galati.

C.S.

Cine câștigă din separarea candidaților PSD-PNL la Capitală: ”Se vor faulta unul pe altul”. Scenarii noi pentru prezidențiale
Sociologul Alfred Bulai, șeful departamentului de Sociologie din cadrul SNSPA, a fost invitatul rubricii „Cu fața la alegători”. Acesta a vorbit despre cele mai importante subiecte de pe...
Ungaria dă asigurări că susține aderarea deplină a României la Schengen. Măsurile decise în urma vizitei lui Cătălin Predoiu la Budapesta VIDEO
Ungaria va continua să susţină accederea României în spaţiul Schengen cu frontierele terestre în acest an, a transmis ministrul Afacerilor Interne, Cătălin Predoiu, în urma unei...