Liga 1: Astra obtine prima victorie din acest sezon

Vineri, 26 Iulie 2019, ora 22:49
3758 citiri

Astra Giurgiu s-a impus pe terenul lui FC Voluntari, scor 2-1, in etapa a 3-a din Liga 1.

Gazdele au inceput mai bine meciul, iar Capatina a deschis scorul in minutul 10, dupa o pasa excelenta a lui Ion Gheorghe.

Capatina a mai ratat o sansa uriasa in prima repriza, dar Astra a egalat inainte de pauza.

Denis Alibec a profitat de o pasa gresita a lui Ricardinho si l-a lobat pe Mitrev, aducand egalarea.

In partea secunda, Astra a inceput in forta, iar Gheorghe a facut 2-1 in minutul 56.

Dupa acest rezultat, Astra are 4 puncte, in timp ce Voluntariul doar unul.

C.S.

Vizita președintele României, Klaus Iohannis, în Coreea de Sud. Vor fi semnate colaborări pe apărare și energie nucleară
Preşedintele Klaus Iohannis va efectua, săptămâna viitoare, de luni până miercuri, o vizită oficială în Republica Coreea, la invitaţia omologului său, Yoon Suk Yeol, informează...
PNL și PSD așteaptă "clarificări" de la Cătălin Cîrstoiu, "în această săptămână". Când va fi anunțată decizia în privința candidatului la Primăria Capitalei
Preşedintele PNL, Nicolae Ciucă, a afirmat, joi seară, că, în acest moment, Cătălin Cîrstoiu este candidatul alianţei PSD-PNL, dar acesta trebuie să clarifice public toate aspectele care...