Liga 1: Astra Ploiesti a castigat la scor de forfait partida cu FC Brasov

Sambata, 06 Noiembrie 2010, ora 19:54
1039 citiri

Astra Ploiesti a castigat, scor 3-0, intalnirea jucata sambata seara, pe teren propriu, cu FC Brasov, in etapa a 14-a a Ligii I.

Primul gol al gazdelor a fost marcat in minutul 25, de Paulinho, dintr-o lovitura de la 11 metri obtinuta de Fatai, dupa un duel cu Ionescu.

Ce a doua reusita i-a apartinut japonezului Seto, cu un sut de la 25 de metri ce l-a pacalit pe Minca, in minutul 50.

In timp ce ultimul gol a fost reusit de Fatai, in minutul 90+4, in urma unui contraatac fulger.

Dupa acest rezultat, ploiestenii au ajuns la 16 puncte si au urcat pe locul 10 in clasamentul Ligii I. De partea cealalta, brasovenii raman pe locul 14, cu 13 puncte.

Astra Ploiesti: Miron - Florea, Oprsal, Goian, Mihalache (Matel '75) - Seto, Teekloh (Patrascu '69) - Paulinho (Tigoianu '47), Fatai, Stratila - Miranda.

Antrenor: Tibor Selymes.

FC Brasov: Minca - Voicu, Rusu, Balasa, Ionescu - Nastasie, Ilyes, Cristescu (Viveiros '60), Chipciu - Dedu (Hadnagy '72), Diarrasouba (Badea '24).

Antrenor: Daniel Isaila.

Arbitri: Ovidiu Hategan - Andrei Constantinescu, Marian Gaspar - Marian Pana.

Mai mulți miniștri, în frunte cu Marcel Ciolacu, ajung în Qatar, pentru "investiții de 15 miliarde de euro"
Premierul Marcel Ciolacu şi şase miniştri se află, începând de marţi, în vizită de lucru în Qatar, dezvoltarea în România a unor proiecte de investiţii în valoare de 15 miliarde de...
Alegeri 2024. Începe depunerea candidaturilor pentru alegerile locale din 9 iunie
Partidele politice, alianţele, organizaţiile cetăţenilor aparţinând minorităţilor naţionale şi candidaţii independenţi vor putea, începând de marţi până pe 30 aprilie, ora 23.59,...