Liga 1: Astra se impiedica de Clinceni

Vineri, 13 Septembrie 2019, ora 19:21

Academica Clinceni si Astra Giurgiu au terminat la egalitate, scor 1-1, in primul meci al etapei a 9-a din Liga 1.

Ilfovenii au deschis scorul in meciul disputat la Calarasi in minutul 31, dupa ce Gabi Tamas si-a bagat mingea in propria poarta pentru a doua oara in acest sezon.

Tot dupa un autogol a egalat si Astra, in prelungirile primei reprize, Popescu deviind in propria poarta la un corner executat de Budescu.

Din minutul 74, Astra a ramas in inferioritate numerica, dupa ce Radunovici a fost eliminat pentru un fault in postura de ultim aparator.

In urma acestui rezultat, Astra ocupa locul 6, cu 12 puncte, iar Academica este pe locul 12, cu 6 puncte.