Liga 1: Astra urca pe podium si spera la titlu

Luni, 06 Martie 2017, ora 22:22
4050 citiri

Astra Giurgiu a castigat cu 3-0 partida cu FC Botosani, din ultima etapa a sezonului regulat.

Dupa o prima repriza echilibrata, formatia lui Sumudica s-a impus in partea secunda.

Scorul a fost deschis in minutul 54, dupa un sut din unghi al lui Constantin Budescu, din lovitura libera.

In minutul 77 s-a facut 2-0, in urma unui sut din afara carelui trimis de Claudiu Belu.

Scorul final a fost stabilit in minutul 85, de Sergiu Bus, din pasa lui Cristian Sapunaru.

Dupa acest rezultat, Astra urca pe locul 3 si incheie sezonul regulat cu 44 de puncte, in timp ce FC Botosani este pe 8 cu 32 de puncte.

Astra va merge in play-off cu 22 de puncte, patru mai putin decat liderul Viitorul. FC Botosani ajunge astfel in play-out, pe locul 2, cu 16 puncte.

C.S.

Cei mai influenți zece europarlamentari români. Cu cât sunt plătiți și care dintre ei candidează din nou FOTO
După alegerile europarlamentare din 9 iunie, România va avea în continuare treizeci și trei de reprezentanți în plenul Parlamentului European (PE), dar nu toți se remarcă prin activitatea...
PNL exclude susţinerea lui Piedone la Primăria Capitalei. Ionuț Stroe: "Ar fi cea mai mare greşeală"
Susţinerea lui Cristian Popescu Piedone la Primăria Capitalei nu este pe agenda de lucru a PNL, susține purtătorul de cuvânt al partidului, Ionuţ Stroe. Întrebat, în emisiunea România...