Liga 1: Botosani, la un pas de play-off

Duminica, 24 Februarie 2019, ora 18:52
8110 citiri

FC Botosani si Gaz Metan Medias au terminat la egalitate, scor 1-1, intr-un meci din cadrul etapei a 25-a a Ligii1.

Scorul intalnirii jucate duminica la Botosani a fost deschis de oaspeti prin fundasul Iulian Cristea, in minutul 38.

Avantajul oaspetilor a durat doar 4 minute, Lorand Fulop restabilind egalitatea.

Botosani ajunge la 36 de puncte si ocupa locul 6 in clasamentul Ligii 1, in timp ce Gaz Metan Medias se afla pe pozitia a 9-a, cu 30 de puncte.

In ultima etapa a sezonului regulat, Botosani joaca la Viitorul si daca invinge merge sigur in play-off. Ar putea ajunge acolo si cu un egal, cu conditia ca Poli Iasi sa nu invinga pe Hermannstadt.

FC Botosani: Fraisl - Dumitras, Miron, Burca, Soiledis - Karaboue, Ongenda - Fabbrini, Fulop, Golofca - Roman.

Antrenor: Liviu Ciobotariu.

Gaz Metan Medias: Plesca - Cretu, Cristea, Diallo, Ivanov - Fofana, Aurelio - Olaru, Chamed, Caiado - Rondon.

Antrenor: Edi Iordanescu.

Arbitru: Sebastian Coltescu.

Gabriela Firea iese în stradă. Candidata PSD la Primăria Capitalei vrea întâlniri directe cu electoratul
Gabriela Firea, candidatul PSD la Primăria Capitalei, nu va sta la birou în timpul campaniei electorale. Firea a declarat miercuri, 24 aprilie, că îşi va axa campania în primul rând pe...
Lider PNL inculpat pentru corupție și-a depus candidatura la locale: ”Intru în competiţie bărbăteşte, deschis şi asumat”
Preşedintele PNL Prahova, Iulian Dumitrescu, inculpat pentru corupţie şi cu interdicţia de a exercita funcţia de preşedinte al Consiliului Judeţean Prahova, şi-a depus miercuri, 24 aprilie,...
#egal Botosani Gaz Metan, #scor Botosani Gaz Metan, #rezultat Botosani Gaz Metan , #meciuri