Cu fata la alegatori: Cine câștigă din separarea candidaților PSD-PNL la Capitală. Sociolog: Se vor faulta unul pe celălalt

Liga 1: Brasovul pierde dramatic la Medias

Vineri, 05 Decembrie 2014, ora 19:55
2541 citiri

FC Brasov a inregistrat o noua infrangere in acest sezon de Liga 1, pierzand dramatic meciul de la Medias, scor 2-1.

Gazdele au deschisc scorul inca din minutul trei, prin Llullaku, tot el reusind "dubla" doua minute mai tarziu.

Dupa alte doua minute, oaspetii au avut sansa egalarii, insa Constantinescu a ratat o lovitura de la 11 metri.

Pe final de meci, acelasi Constantinescu a reusit sa inscrie, reducand din diferenta, insa "stegarii" au fost nevoiti sa se recunoasca invinsi.

Echipele de start

Gaz Metan: Plesca - V. Cretu, S. Muth, I. Cristea, Buzean - Tahar, Cr. Todea - Llullaku, C. Petre, Tirnovan - D. Roman

Rezerve: Greab, Giacomini, Szilagyi, Avram, C. Gheorghe, A. Enescu, A. Buziuc

FC Brasov: Marinescu - Straut, Leko, Diogo Santos, Sergio Da Silva - M. Constantinescu, Madeira, S. Moraru, Aganovici - Grigorie, L. Ganea

Rezerve: Iacob, Vagner, Frincu, Enceanu, H. Popa, T. Petris, C. Tira

Dragoș Pîslaru, co-președinte REPER, despre schimbarea lui Cîrstoiu cu Firea și Burduja: "Mafia patronată de comasaţi şi-a arătat faţa"
Copreşedintele partidului REPER, Dragoş Pîslaru, a declarat că, prin retragerea candidaturii medicului Cătălin Cîrstoiu la Primăria Capitalei de către coaliţie, „mafia patronată de...
Ciucă: Sebastian Burduja va convinge "un segment de electoral nehotărât" în cursa pentru Primăria Capitalei
Preşedintele PNL, Nicolae Ciucă, a declarat, marţi, 23 aprilie, că Sebastian Burduja, candidatul liberal pentru Primăria Capitalei, este opţiunea care dă speranţe celor care nu s-au...