Liga 1: Campioana Astra pierde din nou

Luni, 19 Septembrie 2016, ora 22:20
7610 citiri

Astra Giurgiu a fost invinsa de Gaz Metan Medias, scor 0-2, in ultimul meci al etapei a 8-a din Liga 1.

Acesta este al patrulea meci consecutiv fara victorie pentru Astra Giurgiu si a treia infrangere la rand.

Singurul goluri ale partidei au fost marcat de Lullaku, in minutul 71, dupa o centrare din partea dreapta, si sapte minute mai tarziu din pasa lui Eric.

Partida a avut loc pe Cluj Arena, deoarece Astra isi reface gazonul.

Dupa acest rezultat, Gaz Metan Medias ocupa locul 8, cu 11 puncte, in timp ce Astra este pe locul 12, cu 5 puncte.

Practic, sub Astra Giurgiu se mai afla doar ASA Targu Murse si ACS Poli Timisoara, echipe ce au inceput campionatul cu penalizari.

Etapa urmatoare, Astra se deplaseaza la Targu Mures, iar Gaz Metan primeste vizita lui ACS Poli Timisoara.