Liga 1: Campioana Romaniei se face de ras. Voiculet a reusit golul anului (Video)

Vineri, 12 Aprilie 2013, ora 23:20
3830 citiri

Campioana CFR Cluj a inregistrat al noualea meci consecutiv fara victorie. Ardelenii au pierdut pe teren propriu, scor 2-3, in fata echipei Pandurii Targu Jiu, in etapa a 26-a din Liga 1.

Gorjenii au avut nevoie de doar opt minute pentru a deschide scorul in Gruia. O centrare trimisa de Ibeh l-a surprins de Felgueiras, care a fost nevoit sa scoata mingea din plasa pentru prima data.

Ardelenii au egalat la zece minute de la pauza, Ionut Rada trimitand mingea in vinclu din lovitura libera de la 25 de metri.

Din minutul 65, CFR Cluj a ramas in inferioritate numerica. Introdus dupa pauza, Rui Pedro a vazut doua cartonase galbene in doar 17 minute si a fost eliminat.

Gorjenii au profitat de avantajul numeric si au trecut la conducere. Mai intai, Matulevicius a punctat in minutul 67 dupa o pasa excelenta a lui Nistor.

Bijuteria serii a reusit-o insa Voiculet, care l-a invins pe Felguieras cu un lob de la 45 de metri ce a starnit aplauze la scena deschisa din partea fanilor locali. A fost, mai mult ca sigur, cel mai frumos gol reusit in acest an in Liga 1.

Ultimul gol al meciului a fost marcat de gazde, in ultimul minut, prin lovitura de cap trimisa de Sasa Bjelanovici.

Dupa acest rezultat, Pandurii ocupa locul 3, cu 47 de puncte, la egalitate cu Astra Giurgiu.

In schimb, CFR Cluj se afla pe locul 8, cu 36 de puncte.

Etapa urmatoare, Pandurii va primi vizita lui Dinamo, in timp ce CFR Cluj se va deplasa la Bistrita.

C.S.

Cine câștigă din separarea candidaților PSD-PNL la Capitală: ”Se vor faulta unul pe altul”. Scenarii noi pentru prezidențiale
Sociologul Alfred Bulai, șeful departamentului de Sociologie din cadrul SNSPA, a fost invitatul rubricii „Cu fața la alegători”. Acesta a vorbit despre cele mai importante subiecte de pe...
Ungaria dă asigurări că susține aderarea deplină a României la Schengen. Măsurile decise în urma vizitei lui Cătălin Predoiu la Budapesta VIDEO
Ungaria va continua să susţină accederea României în spaţiul Schengen cu frontierele terestre în acest an, a transmis ministrul Afacerilor Interne, Cătălin Predoiu, în urma unei...
#CFR Cluj Pandurii, #gol Voiculet CFR Cluj, #video CFR Cluj Pandurii, #rezumat video CFR Pandurii , #meciuri