Liga 1: Ceahlaul castiga primul meci al etapei a 13-a

Vineri, 01 Noiembrie 2013, ora 21:51
3402 citiri

Ceahlaul Piatra Neamt a castigat cu 2-1 intalnirea disputata vineri seara, pe teren propriu, cu Sageata Navodari, in etapa cu numarul 13 a Ligii 1.

Gazdele au deschis scorul in minutul 25, prin Constantinescu, cu o lovitura de cap.

Avantajul nemtenilor s-a dublat peste doua minute, cand Chitosca a profitat de o greseala a portarului Panagopoulos si a marcat in poarta ramasa goala.

Oaspetii au redus din handicap dupa pauza, in minutul 73, prin Viorel Dinu.

In urma acestui succes, Ceahlaul a urcat pe locul 5 in clasamentul Ligii 1, cu 20 de puncte, in timp ce Sageata Navodari e pe pozitia a 11-a, cu 15 puncte.

Ultimul mesaj al lui Piedone despre posibila retragere din cursa pentru Capitală: ”Îi las pe contracandidaţi să facă campanie când cerurile sunt deschise”
Cristian Popescu Piedone a anunțat joi, 25 aprilie, că rămâne în cursa pentru Primăria Bucureștiului, în ciuda tuturor zvonurilor. "Haideţi să închidem odată... Retragere, mesaje,...
Orban acuză Biroul Electoral Central că favorizează alianța PSD-PNL: ”Le-a dat voie să desfacă alianţa împotriva firii”
Liderul Forţa Dreptei, Ludovic Orban, a acuzat joi, 25 aprilie, Biroul Electoral Central că ar fi modificat „în mod ilegal” o hotărâre de guvern şi că instituţia ar fi...
#Ceahlaul victorie Sageata Navodari, #LIVE meciuri etapa 13 Liga 1, #LIVE Ceahlaul Sageata , #meciuri