Business Focus: Antreprenoriatul: Profesie vs Vocație

Liga 1: CFR castiga derbiul Clujului dupa un final de infarct

Luni, 29 Septembrie 2014, ora 22:50
4613 citiri

CFR a castigat derbiul cu Universitatea Cluj, scor 1-0, in ultimul meci al etapei a 9-a din Liga 1.

Gazdele au dominat intalnirea, insa golgheterul Tade a fost de nerecunoscut, ratand mai multe ocazii importante de gol.

Cu cinci minute inainte de final, Felgueiras a avut o interventie foarte buna la un sut din marginea careului trimis de Viveiros.

Finalul a fost insa de infarct. Monroy a ratat o sansa uriasa, dar Tiago Lopez a punctat decisiv pentru CFR Cluj in ultimul minut

Din minutul 35, Universitatea a evoluat in inferioritate dupa eliminarea rapida a lui Mengolo pentru doua cartonase galbene, ultimul primit pentru o simulare.

De altfel, meciul a avut mai multe intreruperi cauzate de intrarile foarte dure ale jucatorilor, nervii fiind intinsi la maxim,

Dupa acest rezultat, CFR Cluj ramane pe locul doi, cu 22 de puncte, la fel ca si Steaua.

In schimb, Universitatea Cluj este pe loc retrogradabil, 13, cu 8 puncte.

Etapa urmatoare, CFR Cluj se va deplasa la ASA Targu Mures, in timp ce Universitatea va primi vizita Pandurilor.

C.S.

Ce n-a văzut CTP în 34 de ani de alegeri libere: ”Doar Ceaușescu îl poate egala pe Ciociu. Ca pe o turmă de mancurți...”
Retragerea lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Capitalei a fost comentată acid de jurnalistul Cristian Tudor Popescu, care i-a criticat dur pe președinții PSD și PNL, Marcel...
Candidatul USR la Primăria Sectorului 5 a depus o plângere la DIICOT împotriva lui Cristian Popescu Piedone
Avocatul şi liderul consilierilor USR din Sectorul 5, Alexandru Dimitriu, a depus joi dimineaţă, 25 aprilie, o plângere la DIICOT împotriva primarului Cristian Popescu Piedone şi ”a...