Liga 1: CFR Cluj obtine o victorie pretioasa

Sambata, 11 Februarie 2017, ora 22:22
3832 citiri

CFR Cluj s-a impus, scor 2-1, pe terenul lui Gaz Metan Medias, unde nu mai castigase de cateva decenii.

Desi mediesenii au inceput mai bine partida si au avut multe momente de dominare, CFR pleaca cu cele trei puncte.

Scorul a fost deschis in minutul 63 de Omrani, cu o lovitura de cap bine plasata.

Zece minute mai tarziu, Alexandru Paun a facut 2-0 cu un sut pe langa portar.

Mediesenii au marcat in minutul 82, prin Sikorski, dar nu au reusit sa egaleze pe final.

Dupa acest rezultat, CFR Cluj ocupa locul 5, cu 34 de puncte, in timp ce Gaz Metan Medias este pe 4, cu 35 de puncte.

Etapa urmatoare, CFR Cluj va primi vizita lui ASA Targu Mures, iar Gaz Metan Medias se va deplasa la Voluntari.