Liga 1: CFR Cluj s-a incurcat pe teren propriu

Vineri, 02 Mai 2014, ora 22:50
1791 citiri

CFR Cluj a inregistrat doar un rezultat de egalitate, scor 1-1, vineri seara, pe teren propriu, cu Concordia Chiajna, intr-un meci din cadrul etapei a 30-a a Ligii 1.

Inca un pas gresit pentru clujeni, care continua astfel seria rezultatelor slabe din acest sezon, unul mult sub asteptari.

Scorul a fost deschis de gazde, in minutul 18. A marcat fundasul Maftei cu o lovitura de cap.

In partea secunda, Florin Costea a avut doua ocazii monumentale, dar cei care au inscris au fost oaspetii. Serediuc a transformat in minutul 59 o lovitura de la 11 metri, dictata dupa un fault al lui Deac asupra lui Florea.

Cu patru etape inainte de finalul sezonului, CFR Cluj ocupa locul 7 in clasamentul Ligii 1, cu 42 de puncte, in timp ce Concordia Chiajna se afla pe pozitia a 10-a, cu 37 de puncte.

Răspunsul lui Piedone pentru Ciolacu: ”Mă duc, pe cuvântul meu, în prăpastie”. Primarul Sectorului 5 acuză un blat la București
Cristian Popescu Piedone a exclus o retragere din cursa pentru Primăria Capitalei, după o solicitare făcută în acest sens de președintele PSD. Marcel Ciolacu i-a sugerat lui Piedone să își...
Gabriela Firea, acuzată că joacă ”la două capete”. Candidat AUR: ”Nu se decide dacă îşi doreşte să fie primar sau europarlamentar”
Mihai Enache, candidatul AUR la Primăria Capitalei, îi cere Gabrielei Firea să oprească jocul politic "la două capete" şi să se retragă de pe lista PSD - PNL pentru alegerile...
#rezultat CFR Cluj Concordia Chiajna, #CFR Cluj egal Concordia Chiajna , #meciuri