Liga 1: CFR Cluj se impiedica in prima etapa a noului sezon

Vineri, 20 Iulie 2018, ora 22:58

CFR Cluj a terminat la egalitate, scor 1-1, cu FC Botosani, in prima etapa a noului sezon din Liga 1.

Ardelenii au deschis scorul in minutul 26 prin Paulo Vinicius, cu o lovitura de cap, dar au fost egalati imediat dupa pauza.

Lorand Fulop a profitat de o minge primita in fata portii si a adus egalarea pentru moldoveni.

Tot el a ratat o sansa uriasa pe final de meci, cand a ramas singur cu Arlauskis si a trimis pe langa poarta.

Totodata, cei de la CFR au ratat o sumedenie de ocazii la poarta lui Pap, care a prins o zi de gratie.

Etapa urmatoare, CFR Cluj va intalni Dunarea Calarasi in deplasare, in timp ce FC Botosani se va duela cu Hermannstadt.

Pana atunci, CFR Cluj va intalni marti, de la ora 19:00, formatia suedeza Malmo, in prima mansa a turului doi preliminar al Ligii Campionilor.