Liga 1: Chiajna invinge Botosaniul si duce lupta pentru salvare pana in ultima etapa

Luni, 29 Mai 2017, ora 22:20
5111 citiri

Concordia Chiajna continua cursa pentru salvarea de la retrogradare dupa victoria cu 2-1 in fata celor de la FC Botosani, in penultima etapa a play-out-ului.

Moldovenii au deschis scorul prin Herghelegiu in finalul primei reprize, dar gazdele au intors rezultatul dupa pauza.

Cristescu a punctat cu un sut din centrul careului in minutul 53, iar opt minute mai tarziu Munteanu a inscris si el.

Dupa acest rezultat, Concordia Chiajna ocupa locul 7, cu 26 de puncte, la egalitate cu ACS Poli Timisoara si cu un punct mai putin decat Pandurii.

Locul sapte va retrograda, in timp ce locul 6 va juca un meci de baraj cu locul 3 din liga a doua.

ASA Targu Mures este deja retrogradata.

In ultima etapa, programata duminica, vor avea loc meciurile: ASA Targu Mures - CSM Poli Iasi, FC Botosani - Pandurii, FC Voluntari - Concordia Chiajna si Gaz Metan Medias - ACS Poli Timisoara.