Liga 1: Chiajna obtine o victorie la scor in deplasare

Sambata, 19 Martie 2016, ora 19:52

Concordia Chiajna a castigat, scor 3-0, pe terenul lui FC Botosani, in etapa a 3-a a play-out-ului Ligii 1.

Ilfovenii au inceput in forta confruntarea de la Botosani, iar Milevsky a deschis scorul dupa doar 8 minute prin Milevsky, cu o lovitura de cap.

Moldovenii s-au aruncat in atac, insa au ratat cateva ocazii incredibile in partea secunda si nu au putut intoarce rezultatul.

Mai mult, Milevsky a ajuns la cota 4 in 5 meciuri pentru Concordia dupa un penalti transformat in minutul 69, iar Obodo a inchis tabela in minutul 88.

Dupa acest rezultat, Chiajna urca pe locul 6 in play-out, cu 16 puncte, in timp ce FC Botosani este pe 4, cu 17 puncte.

Etapa urmatoare, FC Botosani se deplaseaza la CSU Craiova, iar Chiajna primeste vizita lui CSMS Iasi.