Liga 1: Craiova obtine prima victorie de la venirea lui Piturca dupa un meci foarte spectaculos

Vineri, 20 Septembrie 2019, ora 22:20
11767 citiri

Universitatea Craiova a castigat partida din deplasare de la Gaz Metan Medias, scor 3-2, in etapa a 10-a din Liga 1.

Oltenii au deschis scorul inca din minutul 6 prin pustiul Nitu, dar Dumitru Cardoso a egalat cu un sut plasat in minutul 41.

Imediat la reluarea jocului, Craiova a revenit in avantaj dupa super-executia din afara careului a lui Vatajelu.

Cicaldau a facut 3-1 in minutul 57 cu un sut din marginea careului, iar Mediasul a avut un penalti neacordat cateva minute mai tarziu.

In minutul 89, Nelut Rosu a marcat la prima atingere de balon pentru Medias, dar a fost prea tarziu pentru a obtine egalarea.

In urma acestui rezultat, Universitatea Craiova ocupa locul 2, cu 19 puncte, in timp ce Medias este pe 4, cu 18 puncte.

20:30 FC Viitorul - Politehnica Iasi

Decizia BEC de a respinge protocolul Alianței Dreapta Unită, trasă la indigo cu cea dată pentru Alianța USR-PLUS în 2019. Excepția pentru PSD și precedentul Vadim Tudor
Alianța Dreapta Unită, formată din USR, PMP și partidul Forța Dreptei se găsește în imposibilitatea de a avea liste comune de candidați pentru alegerile din 9 iunie, după ce Biroul...
Cătălin Drulă acuză PSD că i-a ”momit” sau șantajat pe primarii USR: ”Ai zece milioane, dacă treci la noi”
Preşedintele USR, Cătălin Drulă, susţine că unii primari USR ar fi fost ”şantajaţi” sau ”momiţi” să treacă la PSD, în condiţiile în care de faţă era şi liderul social...
#Gaz Metan Medias Universitatea Craiova, #Gaz Metan Medias Universitatea Craiova LIVE , #meciuri