Liga 1: CSU Craiova calca stramb dupa un meci cu goluri spectaculoase

Vineri, 23 Februarie 2018, ora 22:40
10467 citiri

CSU Craiova a terminat la egalitate, scor 1-1, cu ACS Poli Timisoara, in ultima etapa a sezonului regulat din Liga 1.

Oltenii au atacat in valuri inca din primele minute, dar au ratat o sumedenie de ocazii la poarta lui Straton.

Deschiderea scorului s-a produs surprinzator si le-a apartinut celor de la ACS Poli Timisoara, care au punctat in minutul 50 printr-un sut superb din afara careului trimis de Andrei Enescu.

Bucuria oaspetilor a fost insa de scurta durata deoarece Dimitrov a egalat sapte minute mai tarziu tot printr-un sut minunat din afara careului.

Pe final de meci, CSU Craiova si-a mai creat cateva ocazii mari de gol, a avut si o bara, dar scorul a ramas 1-1.

Dupa acest rezultat, CSU Craiova incheie sezonul regulat cu 51 de puncte si va avea 26 de puncte in play-off.

De partea cealalta, ACS Poli Timisoara incheie sezonul regulat cu 27 de puncte si intra in play-out cu 14 puncte.

17:30 Concordia Chiajna - FC Voluntari

Intrarea în Schengen pune sub lupă corupția din România: “Iar ne-a prins ninsoarea nepregătiți”
România intră în spațiul Schengen doar pe cale maritimă și aeriană, la finalul lunii martie 2024. Aderarea va stimula turismul și comerțul și va consolida piața internă. Pe de altă...
„Ne mai gândim”. Nicolae Ciucă s-ar vedea în turul doi la prezidențiale cu Marcel Ciolacu, dacă coaliția nu va avea candidat comun
Discuţiile despre candidaţii la alegerile prezidenţiale vor avea loc, între PNL şi PSD, după alegerile din data de 9 iunie, declara liderul liberal Nicolae Ciucă. Ciucă admite că, dacă...