Liga 1: CSU Craiova isi risipeste dramatic ultima sansa pentru play-off

Luni, 22 Februarie 2016, ora 19:52
3352 citiri

CSU Craiova nu mai are nicio sansa de calificare in play-off-ul Ligii 1, dupa remiza din deplasare, scor 1-1, cu Pandurii Targu Jiu.

Craiova a deschis scorul prin Mazarache dupa doar 8 minute, insa a fost egalata dramatic, cu trei minute inainte de final, din reluarea lui Wellington.

Dupa acest rezultat, Pandurii acumuleaza 44 de puncte si ocupa locul 4 in Liga 1, cel putin pana la incheierea partidei dintre FC Voluntari si Steaua.

CSU Craiova este pe locul 8, cu 31 de puncte, si nu mai are nicio sansa de calificare in play-off.

Etapa urmatoare, CSU Craiova primeste vizita lui CFR Cluj, in timp ce Pandurii va intalni Viitorul in deplasare.

C.S.

Clotilde Armand ironizează PSD-ul după ce i-a cerut demisia: "Mai stau, să vă scot din minţi că nu mai puteţi fura"
Trimisă în judecată pentru folosirea funcţiei pentru favorizarea unor persoane, Clotilde Armand, primarărița Sectorului 1 a declarat răspicat că nu va demisiona, aşa cum i-au cerut...
Cât de mult își dorește Ciolacu victoria Gabrielei Firea la Capitală: ”La nivel vizibil, vor fi declarate susțineri”
Odată cu retragerea medicului Cătălin Cîrstoiu și renunțarea la candidatura comună PSD-PNL pentru Primăria Capitalei, liderul social-democraților, Marcel Ciolacu, se găsea în situația...