Business Focus: Antreprenoriatul: Profesie vs Vocație

Liga 1: Derbiul pentru evitarea retrogradarii, terminat indecis

Duminica, 03 Mai 2015, ora 20:20
3040 citiri

Universitatea Cluj si Gaz Metan Medias au terminat la egalitate, scor 1-1, partida disputata duminica seara, in etapa a 30-a a Ligii 1.

Derbiul pentru evitarea retrogradarii s-a terminat indecis dupa un meci cu putine ocazii, dar care putea fi castigat de gazde, daca Bambara nu comitea un hent stupid in final.

Scorul a fost deschis inca din minutul 2 de gazde, prin Vlad Morar, care a reluat din apropiere.

Egalarea oaspetilor a venit in minutul 85, cand Llullaku a transformat un penalti acordat pentru un hent aiurea al fundasului din Burkina Faso.

Un 1-1 care nu ajuta nicio echipa, iar lupta pentru evitarea retrogradarii ramane la fel de incinsa:

18. Otelul - 22p (-1 joc)

Inca patru etape au mai ramas din acest sezon al Ligii 1.

Ce n-a văzut CTP în 34 de ani de alegeri libere: ”Doar Ceaușescu îl poate egala pe Ciociu. Ca pe o turmă de mancurți...”
Retragerea lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Capitalei a fost comentată acid de jurnalistul Cristian Tudor Popescu, care i-a criticat dur pe președinții PSD și PNL, Marcel...
Candidatul USR la Primăria Sectorului 5 a depus o plângere la DIICOT împotriva lui Cristian Popescu Piedone
Avocatul şi liderul consilierilor USR din Sectorul 5, Alexandru Dimitriu, a depus joi dimineaţă, 25 aprilie, o plângere la DIICOT împotriva primarului Cristian Popescu Piedone şi ”a...