Liga 1: Dinamo a facut scor cu CSMS Iasi

Duminica, 29 Iulie 2012, ora 23:20
2369 citiri

Dinamo a castigat fara probleme, scor 5-2, intalnirea disputata duminica seara pe teren propriu cu CSMS Iasi, in etapa a doua a Ligii 1.

Eroul serii a fost atacantul George Tucudean, care a marcat nu mai putin de patru goluri si a contribuit decisiv la cel de-al 5-lea.

Golurile lui Tucudean au fost marcate in minutele 13, 22, 47 si 50, in timp ce cealalta reusita a "cainilor" i-a apartinut lui Rus, in minutul 51. Pentru oaspeti a punctat Onofras, in minutul 27, si Vladu, in minutul 83.

Este cea de-a doua victorie a "alb-rosilor" din tot atatea meciuri, in timp ce iesenii au ajuns la doua infrangeri.

Dinamo: Naumovski - Nica, Grigore, Scutaru, Pulhac - Munteanu - Rus, Ba, Boubacar, Alexe - Tucudean.

Antrenor: Dario Bonetti.

CSMS Iasi: Lungu - Tiganasu, Mitrea, Tincu, Jovanovic - Petrovici - Milea, Vladu, Straton (Tudor '34), Onofras - Ionescu.

Antrenor: Ionut Popa.

Arbitru: Marius Bocaneala.

Liderul USR, după trimiterea în judecată a lui Clotilde Armand: ”Sunt nişte dosare fake, hărţuieli politice”
Preşedintele USR, Cătălin Drulă, a reacţionat după Clotilde Armand, primarul Sectorului 1, a fost trimisă în judecată de Parchetul de pe lângă Judecătoria Sectorului 1 şi a afirmat că...
Nicușor Dan, la depunerea candidaturii pentru Capitală: Va fi o luptă între oameni care doresc o justiție corectă și clanuri care sug de la bugetul statului
Primarul Capitalei, Nicuşor Dan, a declarat joi, 25 aprilie, la depunerea candidaturii pentru Primăria Capitalei și a listei Drepte Unite pentru alegerile locale din Bucureşti că în această...