Liga 1: Dinamo castiga dupa un meci cu cinci goluri

Vineri, 05 Aprilie 2019, ora 22:54

Dinamo a castigat partida cu Concordia Chiajna, scor 3-2, in etapa a 4-a din play-out-ul Ligii 1.

Formatia lui Mircea Rednic a facut un meci excelent, iar grecul Papazoglou a reusit o dubla in minutele 28 si 48.

Zenke a marcat golul de 3-0 in minutul 56 din pasa acesluiasi Papazoglou, dar cel mai frumos gol al serii l-au marcat cei de la Chiajna.

In minutul 68, Ivanovici a sutat superb langa bara din voleu si nu i-a dat nicio sansa lui Mandanda.

Chiajna a marcat ultimul gol in prelungiri prin Bawab, dar nu a mai avut timp sa forteze egalarea.

Dupa acest rezultat, Dinamo ocupa primul loc in play-out, cu 25 de puncte, in timp ce Chiajna e ultima, cu 11 puncte.