Liga 1: Dinamo iese din criza

Sambata, 17 Septembrie 2016, ora 22:20
8039 citiri

Dinamo a trecut peste forma slaba din ultima perioada si a castigat, scor 3-1, partida cu CSM Poli Iasi.

Formatia lui Ioan Andone a deschis scorul in minutul 14, prin fundasul Marici, cu o lovitura de cap.

Trei minute mai tarziu, Lazar a facut 2-0 cu un sut din unghi, dupa o gafa colosala a portarului Grahovac, care si-a bagat mingea in plasa.

Nemec, inlocuitorul lui Gnohere, a marcat primul gol in Stefan cel Mare in minutul 54 si a facut astfel 3-0.

Iesenii au reintrat in joc in minutul 64, cand Piccioni a punctat cu un sut langa bara.

Moldovenii au ratat mai multe ocazii importante pe final, dar nu au izbutit sa mai inscrie.

Dupa acest rezultat, Dinamo are 15 puncte si se apropie la doua lungimi de Steaua, care va juca duminica la Timisoara.

CSM Poli Iasi se afla pe locul 8, cu 9 puncte.

Etapa urmatoare, Dinamo se deplaseaza la Viitorul, iar CSM Iasi primeste vizita Pandurilor.

C.S.

Gabriela Firea iese în stradă. Candidata PSD la Primăria Capitalei vrea întâlniri directe cu electoratul
Gabriela Firea, candidatul PSD la Primăria Capitalei, nu va sta la birou în timpul campaniei electorale. Firea a declarat miercuri, 24 aprilie, că îşi va axa campania în primul rând pe...
Lider PNL inculpat pentru corupție și-a depus candidatura la locale: ”Intru în competiţie bărbăteşte, deschis şi asumat”
Preşedintele PNL Prahova, Iulian Dumitrescu, inculpat pentru corupţie şi cu interdicţia de a exercita funcţia de preşedinte al Consiliului Judeţean Prahova, şi-a depus miercuri, 24 aprilie,...