Liga 1: Dinamo intrerupe seria meciurilor fara victorie

Luni, 16 Octombrie 2017, ora 22:36
3402 citiri

Dinamo a castigat meciul cu Juventus Bucuresti, scor 3-0, in etapa a 14-a din Liga 1.

Oaspetii au ratat un penalti in minutul 39 prin Liviu Bajenaru, iar Dinamo a fost salvata de un fundas central.

Grecul Katsikas a marcat doua goluri, in minutele 44 si 50, si si-a salvat astfel formatia.

Ultimul gol al meciului a fost marcat in minutul 80 de Costache, dupa un sut deviat.

Dupa acest rezultat, Dinamo ocupa locul 6 in Liga 1, cu 20 de puncte acumulate in 14 etape.

De partea cealalta, Juventus ramane ultima, cu 4 puncte, si fara nicio victorie in acest sezon.

Etapa urmatoare, Dinamo se va deplasa la Botosani, iar Juventus va primi vizita lui Sepsi OSK.

C.S.

Ce n-a văzut CTP în 34 de ani de alegeri libere: ”Doar Ceaușescu îl poate egala pe Ciociu. Ca pe o turmă de mancurți...”
Retragerea lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Capitalei a fost comentată acid de jurnalistul Cristian Tudor Popescu, care i-a criticat dur pe președinții PSD și PNL, Marcel...
Candidatul USR la Primăria Sectorului 5 a depus o plângere la DIICOT împotriva lui Cristian Popescu Piedone
Avocatul şi liderul consilierilor USR din Sectorul 5, Alexandru Dimitriu, a depus joi dimineaţă, 25 aprilie, o plângere la DIICOT împotriva primarului Cristian Popescu Piedone şi ”a...