Liga 1: Dinamo invinge FC Botosani dupa un meci cu multe ocazii

Luni, 20 Februarie 2017, ora 22:21
3536 citiri

Dinamo a castigat partida cu FC Botosani, scor 1-0, in ultima confruntare a etapei a 24-a din Liga 1.

Prima repriza a fost foarte echilibrata, cu ocazii la ambele porti, dar la pauza s-a intrat la egalitate, 0-0.

In prima parte, botosanenii puteau ramane in zece oameni, dar arbitrul Horatiu Fesnic l-a iertat de eliminare pe Vasvari dupa un hent.

Dinamo a intrat mai determinata in partea secunda, iar scorul a fost deschis in minutul 70 de Hanca, printr-un sut bine plasat.

Pe final de meci, Penedo a fost eroul lui Dinamo si a reusit sa mentina scorul.

Dupa acest rezultat, Dinamo urca pe locul 6, cu 35 de puncte, la egalitate cu Astra, care are insa un meci mai putin disputat.

Etapa urmatoare, Dinamo va primi vizita lui CSU Craiova, in timp ce FC Botosani va primi vizita Pandurilor.

C.S.

Gabriela Firea iese în stradă. Candidata PSD la Primăria Capitalei vrea întâlniri directe cu electoratul
Gabriela Firea, candidatul PSD la Primăria Capitalei, nu va sta la birou în timpul campaniei electorale. Firea a declarat miercuri, 24 aprilie, că îşi va axa campania în primul rând pe...
Lider PNL inculpat pentru corupție și-a depus candidatura la locale: ”Intru în competiţie bărbăteşte, deschis şi asumat”
Preşedintele PNL Prahova, Iulian Dumitrescu, inculpat pentru corupţie şi cu interdicţia de a exercita funcţia de preşedinte al Consiliului Judeţean Prahova, şi-a depus miercuri, 24 aprilie,...