Liga 1: Dinamo merge ceas in play-out

Sambata, 27 Aprilie 2019, ora 20:51
4189 citiri

Dinamo s-a impus pe terenul lui FC Voluntari, scor 2-1, intr-un meci din etapa a 7-a a play-out-ului Ligii 1.

A fost un meci cu un ritm destul de alert, cu cateva ocazii la ambele porti.

Deschiderea scorului s-a produs abia in minutul 80, cand Ricardo Grigore a punctat cu o lovitura de cap din centrarea lui Nistor.

In minutul 88, Montini a facut 2-0 pentru Dinamo dupa o actiune de contraatac.

In prelungiri, Tudorie a marcat golul Voluntariului cu un sut puternic sub transversala.

Cei de la FC Voluntari au cerut doua penaltiuri in aceasta partida, in timp ce Dinamo unul, dar arbitrul a lasat de fiecare data jocul sa continue.

Dupa acest rezultat, Dinamo ocupa locul 2 in play-out, cu 34 de puncte, in timp ce FC Voluntari este pe locul 4, cu 22 de puncte.

Etapa urmatoare, Dinamo se va deplasa la Calarasi, in timp ce FC Voluntari va primi vizita Politehnicii Iasi.

Ciolacul îl trimite pe Piedone ”la locul lui”. Liderul PSD susține că nu va negocia cu edilul de la Sectorul 5
Preşedintele PSD, Marcel Ciolacu, a declarat miercuri, 24 aprilie, că locul lui Cristian Popescu Piedone nu poate să fie decât ca primar, în continuare, la Sectorul 5, el precizând că nu va...
Burduja îl atacă pe Nicușor Dan: "Nepăsarea şi incompetenţa au lăsat zeci de mii de oameni fără căldură şi apă caldă"
Administraţia actuală a realizat investiţii "prea puţine şi prea lente" pentru a reabilita reţeaua de termoficare a Capitalei, a declarat miercuri, 24 aprilie, liderul PNL Bucureşti,...