Liga 1: Dinamo pierde din nou

Vineri, 09 August 2019, ora 22:53

Dinamo a pierdut un nou meci in Liga 1, fiind invinsa in deplasarea de la Poli Iasi, scor 2-0, in etapa a 5-a.

Moldovenii au deschis scorul in minutul 22, cand Nicandro Breeveld a punctat excelent cu o lovitura de cap dupa un corner.

2-0 s-a facut in minutul 31, dupa ce Ovidiu Horsia a aparut excelent la finalizare si a marcat cu latul din fata portii.

Dinamo nu si-a revenit dupa primirea golurilor, iar cei de la Poli Iasi mai puteau marca pana la final.

Dupa acest rezultat, Dinamo ocupa locul 12 in Liga 1, cu doar 3 puncte si patru infrangeri in primele cinci etape.

Poli Iasi este pe primul loc, cu 11 puncte.