Business Focus: Antreprenoriatul: Profesie vs Vocație

Liga 1: Dinamo pierde la Sfantu Gheorghe

Luni, 30 Aprilie 2018, ora 19:53
4478 citiri

Dinamo a intrerupt seria buna si a pierdut la Sfantu Gheorghe, scor 0-2, cu Sepsi, in etapa a 7-a din play-out-ul Ligii 1.

Primul gol al echipei gazda a fost marcat de Tandia, cu un sut plasat, in minutul 30.

Jocul a avut un ritm bun, cu multe ocazii la cele doua porti, dar scorul s-a schimbat abia in prelungiri, cand Sepsi a stabilit dubla.

Dupa acest rezultat, Dinamo ramane pe primul loc in play-out, cu 35 de puncte, in timp ce Sepsi urca pe 3, cu 23 de puncte.

Etapa urmatoare, Dinamo se va deplasa la Gaz Metan Medias, iar Sepsi va primi vizita Concordiei Chiajna.

Pentru Dinamo, aceasta a fost prima infrangere dupa patru victorii la rand in Liga 1.

C.S.

Ce n-a văzut CTP în 34 de ani de alegeri libere: ”Doar Ceaușescu îl poate egala pe Ciociu. Ca pe o turmă de mancurți...”
Retragerea lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Capitalei a fost comentată acid de jurnalistul Cristian Tudor Popescu, care i-a criticat dur pe președinții PSD și PNL, Marcel...
Candidatul USR la Primăria Sectorului 5 a depus o plângere la DIICOT împotriva lui Cristian Popescu Piedone
Avocatul şi liderul consilierilor USR din Sectorul 5, Alexandru Dimitriu, a depus joi dimineaţă, 25 aprilie, o plângere la DIICOT împotriva primarului Cristian Popescu Piedone şi ”a...