Liga 1: Dinamo, victorie spectaculoasa

Luni, 07 Aprilie 2014, ora 22:50
2256 citiri

Dinamo a castigat intalnirea disputata luni seara cu Otelul Galati, scor 3-1, in etapa a 26-a a Ligii 1.

Pe o ploaie torentiala, "cainii" au inceput bine meciul si au ratat ocazii importante prin Bilinski si Lazar. Insa, contrar cursului jocului, galatenii au fost cei care au deschis scorul.

Inainte de pauza, Giurgiu a inscris pentru oaspeti cu un sut de la marginea careului.

La 7 minute de la reluarea meciului, Astafei a comis un hent in careu, iar Grigore a egalat situatia pe tabela de marcaj de la punctul cu var.

Peste alte 8 minute, Rotariu a adus-o pe Dinamo in avantaj cu o lovitura de cap, venita dupa o centrare a lui Matei.

"Ros-albii" au continuat sa atace si in minutul 64 au facut 3-1. A inscris Matei, cu o scarita superba.

Cu aceasta victorie, Dinamo a facut 43 de puncte si a urcat pe locul 4 in clasamentul Ligii 1, la 6 puncte distanta de Petrolul, echipa de pe locul 3.

Înghesuială electorală la inaugurarea șantierului Spitalului Regional al Olteniei. Lia Olguța Vasilescu a venit cu o bordură VIDEO
Lucrările la noul Spital Regional al Olteniei au început vineri, 26 aprilie, cu ceremonia ”primei lopeți” la care au participat mai mulți politicieni aflați în febra campaniei electorale....
PSD, după trimiterea lui Clotilde Armand în judecată: ”Nicuşor Dan să aleagă dacă merge cu penalii în campanie”
Social-democraţii consideră că, după trimiterea în judecată a inculpatei Clotilde Armand, candidatul pentru Primăria Generală Nicuşor Dan are obligaţia morală să îşi clarifice...