Liga 1: Dinamo, victorie spectaculoasa

Duminica, 27 Aprilie 2014, ora 21:20
2020 citiri

Dinamo a castigat cu 3-1 partida jucata duminica seara la Concordia Chiajna, in etapa cu numarul 29 a Ligii 1.

Nu mai putin de trei penaltiu a dictat centralul Alexandru Tudor in acest meci.

Scorul a fost deschis de Rus, in minutul 19, dintr-o lovitura de la 11 metri obtinuta de Elton, dupa un hent al lui Melinte.

Peste 11 minute, Dinamo si-a dublat avantajul pe tabela de marcat tot dintr-un penalti. Leca l-a faultat pe Popa, iar Matei a transformat cu siguranta de la punctul cu var.

La pauza, Dinamo a intrat cu 3 goluri avans, dupa ce Tucuean a reluat in plasa o centrare buna a lui Lazar.

Dupa pauza, Dinamo a luat piciorul de pe acceleratie, iar Chiajna a marcat golul de onoare. Cum altfel, dintr-un penalti. Wellington a fost faultat in careu de Durimel si tot brazilianul a transformat.

In urma acestui rezultat, Dinamo a facut 52 de puncte si se mentine pe locul 4 in clasamentul Ligii 1. De partea cealalta, Chiajna ocupa locul 19, cu 36 de puncte.

Cum încearcă PSD să negocieze retragerea lui Piedone și care este prețul primarului de la Sectorul 5
După ce liderii coaliției PSD-PNL au luat decizia de a-l retrage pe candidatul comun Cătălin Cîrstoiu și de a merge cu candidați separați, în persoana Gabrielei Firea și a lui Sebastian...
George Simion a devenit tată. Ce mesaj i-a transmis soției liderul AUR
La mai puțin de un an de la căsătorie, liderul Partidului AUR, George Simion, și soția sa, Ilinca, au devenit părinți. Primul copil al cuplului este un băiat, iar tatăl a ținut să-i...
#rezultat Dinamo Concordia Chiajna, #Dinamo invinge Concordia Chiajna , #meciuri