Business Focus: Antreprenoriatul: Profesie vs Vocație

Liga 1: Egal aprig intre CFR Cluj si Astra

Sambata, 19 Septembrie 2015, ora 22:53
2889 citiri

CFR Cluj si Astra au terminat la egalitate, scor 1-1, in etapa a 11-a a Ligii 1, intr-un meci cu mai multe momente tensionate.

Ardelenii au inceput in forta partida si au avut nevoie de doar cinci minute pentru a deschide scorul, prin Jakolis, in urma unui atac.

Venita la Cluj fara jucatori precum Budescu, De Amorim si Teixeira, Astra a contat doar prin Denis Alibec, care a sutat de mai multe ori spre poarta lui Marc.

Cu ceva noroc, Alibec a reusit egalarea in minutul 50, cu un sut deviat din centrul careului.

Dupa acest rezultat, Astra ocupa primul loc in Liga 1, cu 21 de puncte in 11 etape.

De partea cealalta, CFR este pe 7, cu 13 puncte, insa ardelenii au inceput cu o penalizare de sase puncte.

Etapa urmatoare, Astra primeste vizita lui FC Botosani, in timp ce CFR Cluj se deplaseaza la Targu Mures.

C.S.

Ce n-a văzut CTP în 34 de ani de alegeri libere: ”Doar Ceaușescu îl poate egala pe Ciociu. Ca pe o turmă de mancurți...”
Retragerea lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Capitalei a fost comentată acid de jurnalistul Cristian Tudor Popescu, care i-a criticat dur pe președinții PSD și PNL, Marcel...
Candidatul USR la Primăria Sectorului 5 a depus o plângere la DIICOT împotriva lui Cristian Popescu Piedone
Avocatul şi liderul consilierilor USR din Sectorul 5, Alexandru Dimitriu, a depus joi dimineaţă, 25 aprilie, o plângere la DIICOT împotriva primarului Cristian Popescu Piedone şi ”a...