Liga 1: Etapa incepe cu o mare surpriza

Vineri, 29 Septembrie 2017, ora 19:51

Revelatia actualului sezon din Liga 1, FC Botosani, a fost invinsa in primul meci al etapei a 13-a, scor 0-1, de Gaz Metan Medias.

Prima repriza a fost destul de echilibrata, iar ambele echipe au ratat cate o mare ocazie.

Dupa pauza, Botosaniul a trecut pe langa gol prin Chitosca si a fost imediat pedepsita in minutul 65, cand Roberto Romeo a adus victoria cu un sut puternic.

Cei de la Botosani au cerut hent la faza golului lui Romeo, dar arbitrul a lasat jocul sa continue.

Dupa acest rezultat, FC Botosani ocupa locul 4, cu 23 de puncte, in timp ce Gaz Metan ramane pe locul 13, dar cu 9 puncte.

Etapa urmatoare, Mediasul va primi vizita Viitorului, iar FC Botosani se va deplasa la CFR Cluj.