Liga 1: FC Botosani a facut spectacol pe teren propriu

Sambata, 20 Iulie 2019, ora 19:48
3768 citiri

FC Botosani a castigat cu 4-1 partida cu FC Voluntari, din etapa a 2-a a Ligii 1.

Ilfovenii au deschis scorul in minutul 13, dintr-un penalti transformat de Laidouni, dar nu au putut tine de rezultat.

Miron a egalat in minutul 21 dupa o faza fixa, iar Balaur si-a bagat mingea in poarta sapte minute mai tarziu.

In partea secunda, Ashkvoski a facut 3-1 pentru Botosani, marcand primul sau gol in Romania, iar in minutul 90 Papa a marcat extraordinar cu un sut din afara careului in vinclu.

Dupa acest rezultat, FC Botosani a acumulat 4 puncte in primele 2 runde, iar Voluntariul ramane cu unul singur.