Liga 1: FC Botosani castiga cu un gol in prelungiri

Sambata, 13 Aprilie 2019, ora 20:24

FC Botosani a invins FC Hermannstadt, scor 1-0, in etapa a 5-a a play-out-ului Ligii 1.

Moldovenii au inceput in forta partida si au ratat doua ocazii incredibile in prima repriza prin Ongenda si Golofca, acestia trimitand pe langa poarta goala.

In partea secunda, FC Botosani a beneficiat de un penalti in minutul 67, dar sutul lui Rodriguez a fost aparat de Cabuz.

Golul victoriei pentru FC Botosani a venit abia in minutul 90+3, cand Fabbrini a punctat cu un sut deviat.

Dupa acest rezultat, FC Botosani ocupa locul 4 in play-out, cu 22 de puncte, in timp ce Hermannstadt este pe 6, cu 17 puncte.

Etapa urmatoare, Hermannstadt va primi vizita lui FC Voluntari, iar FC Botosani se va deplasa la Dinamo.